Transport per schip is veel goedkoper dan per vrachtwagen
Vervoer per schip van Limburg naar bijvoorbeeld Amsterdam is veel goedkoper dan vervoer per vrachtwagen. Vervoer je bijvoorbeeld jaarlijks 50.000 ton bulklading van Maastricht naar Amsterdam, dan kun je zomaar 12% op je transportkosten besparen. Onze logistiek makelaars rekenen graag voor je uit hoeveel jij kunt besparen met vervoer per schip.
Ook zonder modal shift subsidie is het financieel interessant om via de binnenvaart te gaan vervoeren, en met subsidie is het nóg interessanter.
12% kostenbesparing
Vervoer je jaarlijks 50.000 bulkton van Maastricht naar Amsterdam, met vrachtwagens van 30 ton? Bijvoorbeeld zand, staal, grind, hout, afval, circulaire grondstoffen (kunststoffen e.d.) of bouwmaterialen zoals bakstenen? En heb je zelf geen eigen kade, en je ontvanger ook niet? Dan kost dit vervoer over de weg al snel zo’n € 2.250.000 per 2 jaar. Over water is dat slechts € 2.100.000, inclusief het laden/lossen en transport van en naar de haven. Met de subsidie modal shift bespaar je nog eens extra en kost dit transport in totaal € 1.975.000. Een kostenbesparing van 12%! Het transporttarief is uiteraard afhankelijk van het type lading en de voorwaarden waaronder vervoerd wordt, bijvoorbeeld laad- en lostijden en voor- en natransport. Met dit voorbeeld zou je zelfs nog voordeliger uitkomen als je een eigen kade hebt.
Modal shift subsidie
Een aanvraag indienen voor de subsidie modal shift kan nog altijd. Bekijk ook onze rekenvoorbeelden die laten zien aan welke subsidiebedragen je zoal kunt denken. De subsidieregeling modal shift geeft je als ondernemer een extra financiële stimulans om je lading via het water of spoor te gaan vervoeren. De info op een rij:
- Hoeveel subsidie je krijgt, ligt aan de hoeveelheid containers of bulklading die je via het schip of per spoor wilt vervoeren, hoe zwaar de lading is en wat de transportafstand is.
- De subsidiebedragen zijn maximaal € 20 per 40 ft container, € 11,76 per 20 ft container en € 20 per bulkvrachtwagen (of stukgoed). Je krijgt de subsidie voor het aantal ladingen dat je in 2 jaar via de binnenvaart of per spoor vervoert.
- Je gaat minimaal 35 km structureel over water of spoor vervoeren van een van de goederenvervoercorridors. Zuid-Limburg is onderdeel van de goederenvervoercorridor Zuidoost.
Gratis rekenvoorbeeld voor jouw bedrijf
Wil je specifiek voor jouw organisatie weten wat vervoer over water kost in vergelijking met hoe je nu vervoert? Onze logistiek makelaars rekenen het graag voor je uit, en adviseren je hoe je de overstap naar water vervolgens kunt maken. Ons advies is gratis!
Voordelen vervoer per schip
- Kosteneffectief
- 25 tot 50% minder CO₂-uitstoot. Je bedrijf kan al een flinke slag slaan met duurzaamheidsdoelstellingen door binnenvaart in te zetten.
- Stipter: just in time levering mogelijk. Geen last van files.
- Betrouwbaarder
- Slim alternatief voor de weg vanwege oplopende chauffeurstekorten